Ebéd rendelés/lemondás

A bejelentéseket elsősorban e-mailben, Messenger üzenetben, vagy a 30/242-27-80-as telefonszámra küldött SMS-ben kérjük.

Betegség esetén: reggel ½ 8-tól 8-ig.

Amennyiben a tanuló egyéb ok (verseny, szereplés, próba, szombati tanítási nap stb.) miatt nem veszi igénybe az étkezést azt minél hamarabb, de legkésőbb az érintett étkezést megelőző nap reggel 8 óráig szükséges jelezni!

Étkezési térítési díj

Az iskolánkban a következő étkezési lehetőségek közül választhat:

Menza, egyszeri étkezés (csak ebéd) Napközi, háromszori étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna)
Teljes árú 450 Ft 650 Ft
Kedvezményes - 50 % 225 Ft 325 Ft

Év közben lehetőség van változtatni, de csak hónapváltáskor!

Étkezési díjkedvezmények

Az 1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről 148 § (5) bekezdés szerint gyermekétkeztetés esetén:

• az 1-8. évfolyamon nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermek után ingyenes az étkezés
  • három- vagy több gyermek, tanuló után az intézményi díj 50 %-át
  • tartósan beteg vagy sajátos nevelési igényű gyermek után az intézményi térítési díj 50 %-át kell megfizetni

Amennyiben gyermeke jogosult a kedvezményes étkezésre, az alábbi dokumentumokat (minden tanév elején) kell csatolni a nyilatkozathoz:

• Tartósan beteg (szakorvosi igazolás)
  • Sajátos nevelési igényű (szakértői és rehabilitációs bizottság igazolása)
  • Három vagy többgyermekes családban élő (Intézményünk a családi pótlék folyósításáról szóló igazolást - jogosultságot - hivatalból szerzi be, ezért erre az igazolásra a szülők részéről már nincs szükség.)
  • Rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülő (az erről szóló határozat igazolja)

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az igénylés jogszerűségéért a szülő felelős.
Amennyiben a tanév során változás áll be, a szülő kötelessége időben tájékoztatni az iskolát. Tanév közben lejáró rendszeres gyermekvédelmi határozat esetében, amennyiben a szülő késedelmesen nyújt be újabb igényt az önkormányzathoz és az újonnan megállapított jogosultság időben nem folytonos, a két időszak között eltelt étkezési napokat téríteni szükséges!

Térítési díjfizetés

Az étkezési térítési díjak befizetését átutalással, vagy készpénzes befizetéssel lehet teljesíteni.

Átutalás

A befizetendő díjról készült átutalásos számlákat a gyerekek az iskolában kapják kézhez, amely alapján indítható a tranzakció.

Kedvezményezett neve: Felsőtárkány Község Önkormányzata
Számlaszám: 10103513 - 71424700- 01004008
Közlemény: a rovatba a számla sorszámát szükséges feltüntetni.

A pandémiás helyzet miatt tanítási időben a szülőknek nincs lehetősége bejönni az épületbe, ezért a térítési díjakat a gyerekek zárt borítékban, nevük és osztályuk megjelölésével az iskolatitkárságon adják le a készpénzes számla ellenében.
Amennyiben a szülő személyesen szeretné rendezni a befizetést, előzetes telefonos egyeztetés szükséges.

Idézet Felsőtárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 29/2012. (XII. 13.) rendeletéből az étkezési és a szociális ellátás térítési díjairól:

"Az oktatási nevelési intézményekben a térítési díjat havonta, tárgyhónapot követő hónap 15-éig kell megfizetni."
"Amennyiben a térítési díj megfizetésére kötelezett határidőben nem tesz eleget a fizetési kötelezettségének és 30 napon túli étkezési térítési díj fizetési kötelezettsége keletkezik, meg kell szüntetni az étkezés biztosítását."

A rendelet teljes egészében itt olvasható.